Nincs termék a kosárban
Internetes ár:
SZEMÜNK a legfontosabb érzékszervünk, vigyázzunk rá! A civilizált életforma fokozottan igényli a kiváló látást. Tudta-e, hogy a könny nagy szerepet játszik a megfelelő látásélesség fenntartásában? Ezért ha nincs elegendő, jó minőségű könnyünk, az alábbi, jellegzetes tüneteket tapasztalhatjuk:
égő, szúró, vörös, irritált szem, amely könnyen elfárad, és a látás élessége is csökkenhet.
A modern életvitel ártalmai nagymértékben fokozták e kellemetlen panaszok előfordulását és a felnőtt lakosság akár 30% -át is érintheti1. A szemszárazság nők körében gyakoribb.
Kontaktlencse viselés vagy megelőző szemészeti műtét (pl. szürkehályog) is kiválthat égő, vörös szem tünet-együttest. A tünetek nedvesítő szemcsepp használatával orvosolhatók.
A szemcseppek között nagy a választék, ezért néhány szempontra érdemes odafigyelnünk, hogy a számunkra legmegfelelőbb mellett dönthessünk. Fontos szempont, hogy a nedvesítő szemcsepp ne tartalmazzon toxikus tartósítószert. A műkönnyek egyik leggyakoribb konzerválószere a benzalkónium-klorid (BAK) ugyanis toxikus, szárítja a szemfelszínt, ezért szemszárazság esetén kerülendő.
Érdemes azt is ellenőriznünk, milyen hosszú ideig használhatjuk a szemcseppet felbontást követően, mert vannak olyanok, amelyeket 4 hét után már nem alkalmazhatunk, míg más készítményeket akár 6 hónapig is használhatunk, így az első ránézésre drágább szemcsepp máris gazdaságossá válik. Hazánkban is elérhetők a korszerű, előnyös tulajdonságú szemcseppek. A Systane Ultra már becseppentéskor megnyugtatja a szemet. Védi a szemfelszínt és a könnyfilm helyreállításával jobb látást is biztosít
Felbontás után 6 hónapig felhasználható, BAK-mentes és kontaktlencsére is cseppenthető. Ne feledjük: ha rendszeresen alkalmazzuk a nedvesítő szemcseppet, enyhülnek kellemetlen szempanaszaink és jobb lesz a látásminőségünk. Irodalom: 1. The International Dry Eye WorkShop (2007), Report of the Epidemiology Subcomittee, The Ocular Surface/April 2007, Vol.5, No. 2. 2. Gombos K. A száraz szem. HTSZ 2014: 19. 42-47. 3. Torkildsen G. The effects of lubricant eye drops on visual function as measured by the Inter-blink interval Visual Acuty Decay test. Clinical Ophthalmology 2009:3 501-506. A cikket az Alcon Hungária Kft. támogatta 33/2015/p, 2015. február
Webáruházunk cookie-kat (sütiket) használ a jobb felhasználói élmény érdekében. Javasoljuk, hogy fogadd el a használatukat. Lehetőséged van átnézni és külön-külön is engedélyezni vagy tiltani őket a lenti "Beállítások" gomb segítségével.